TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE ODDZIAŁ W GLIWICACH

Centrum Edukacji Zwierzęcej

Nowy projekt - nowe możliwości!

Już ruszyliśmy z przygotowaniami do naszego nowego projektu, dzięki któremu będziemy mogli polepszyć los bezdomnych zwierząt oraz zwiększyć świadomość ludzi na sprawy opieki nad zwierzętami oraz udanych relacji ludzi z naszymi kochanymi podopiecznymi.

Przygotowaliśmy wniosek, skierowany do Prezydenta Miasta Gliwice, o inicjatywę lokalną dotyczącą utworzenia Centrum Edukacji Zwierzęcej przy schronisku dla zwierząt w Gliwicach. Jednak, aby został on przychylnie rozpatrzony, potrzebujemy jak największej ilości podpisów na petycji! Od początku września, przy okazji różnych wydarzeń gliwickich możecie spotkać Nas z listami w ręku :) 
Byliśmy już w Parku Chopina na Pikniku Seniora oraz w znanych firmach gliwickich. Odwiedziliśmy również kilka miejsc publicznych, przychodni, sklepów zoologicznych, które dzięki swojej uprzejmości i zamiłowaniu do zwierząt zgodziły się na udostępnianie mieszkańcom list do podpisywania!
Dlatego teraz, każdy mieszkaniec Gliwic może o dogodnej dla siebie porze zgłosić się we wskazane poniżej miejsca i wpisać na listę z Petycji, popierając nasz projekt :)

 

Adresy list czekających na podpisy:


- Sklep "U Jasia" Ul. Czapli - Sikornik
- Przychodnia weterynaryjna Animagus Ul. Jedności 32
- Sklep zoolocziczny Kameleon, Sośnica Ul. Tylna 1
- Kwiaciarnia Tuli Pan Ul. Studzienna 3/9
- STAN-POL ul. Józefa Elsnera 1
- Sklep zoologiczny - CH Arena Ul. Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1
- Fresh Market Ul. Tarnogórska 233
- TSG - Salon Łazienek Ul. Pszczyńska 202a
- Gabinet weterynaryjny Majka Ul. Daszyńskiego 13
- Spółdzielnia Mieszkaniowa Stare Gliwice Ul. Kasprzaka 23
- GOIN Ul. Zwycięstwa 34
- ŚFWP Ul. Zwycięstwa 36

 

WSZYSCY MIŁOŚNICY ZWIERZĄT - ŁĄCZMY SIĘ! 


PROSIMY O POMOC, UDOSTĘPNIANIE ZNAJOMYM I SKŁADANIE PODPISÓW NA NASZYCH LISTACH - musimy zebrać 10 000 podpisów - RAZEM NAM SIĘ UDA ! :)

Dodatkowo składajcie podpisy na naszej internetowej petycji:


https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezydent_miasta_Gliwice_Zygmunt_Frankiewicz_Prosimy_o_przychylne_rozpatrzenie_wniosku_o_utworzenie_CEZ/

 

Teraz kilka słów o naszym projekcie:

 

Centrum Edukacji Zwierzęcej to miejsce działające przy schronisku dla zwierząt w Gliwiach. Chcielibyśmy utworzyć w pobliżu istniejącego schroniska miejsce dla bezdomnych psów zabranych z naszych interwencji. Plac do agility, gdzie można szkolić zwierzęta przez ruch i zabawę, pod okiem wykwalifikowanych osób. Chcielibyśmy również stworzyć bezpieczną przystań dla bezdomnych kotów, przenieść do nowej siedziby Przytulisko u Pani Ani. Dodatkowo chcemy, aby miejsce to miało charakter edukacyjny, przez organizowanie szkoleń, kursów i lekcji edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chcemy również zachęcać innych do działań społecznych i charytatywnych przez otwarcie na wolontariat. 

Główne zadania Centrum: 


1. kształtowanie właściwych postaw, wrażliwości i szacunku do zwierząt
2. przygotowywanie i realizowanie programów edukacyjnych o zwierzętach
a) zajęcia, wykłady, warsztaty dla wszystkich grup wiekowych
b) szkolenia dla edukatorów, opracowywanie materiałów edukacyjnych dla szkół i przedszkoli
c) spotkania z autorytetami z dziedziny ochrony i opieki nad zwierzętami
d) zajęcia dla właścicieli z zakresu opieki i pielęgnacji
3. organizacja i szkolenie wolontariatu
4. szkolenia dla psów
5. utworzenie nowoczesnego przytuliska dla kotów i wsparcie kotów wolnożyjących, odławianie kotów bezdomnych, przeniesienie do nowej siedziby Przytuliska Pani Ani
6. wsparcie działalności schroniska
7. nowe miejsca dla psów zabieranych z interwencji
8. kursy pierwszej pomocy dla zwierząt
9. ograniczanie bezdomności zwierząt (adopcja, kontrola rozmnażania)
10. integracja mieszkańców Gliwic i okolic zainteresowanych tematyką zwierząt

 

Dzięki tym działaniom zmniejszy się bezdomność zwierząt w naszym mieście, ograniczymy incydenty znęcania się nad zwierzętami, ale co bardzo istotne zmniejszą się wydatki na schronisko i program zapobiegania bezdomności, które obecnie maja tendencje wzrostowe. 
Działalność Centrum skierowana będzie do całego powiatu gliwickiego. 
Centrum Edukacji Zwierzęcej będzie pierwszą tego typu placówką na Śląsku, co znacznie przyczyni się do poprawy wizerunku miasta jako przyjaznego zwierzętom, zainicjuje nowe wydarzenia, zaktywizuje mieszkańców i przyciągnie zainteresowanie osób spoza regionu. Działalność będzie wspierana patronatami medialnymi i działaniami marketingowymi, co zapewni nagłośnienie i szerzenie idei szacunku do zwierząt w całym kraju.

 

Zapraszamy do udziału w naszym wydarzeniu