TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE ODDZIAŁ W GLIWICACH

USZCZYKA GLIWICE

 Z naszej inicjatywy w dniu dzisiejszym przeprowadzono interwencję związaną z otrzymaniem zawiadomienia , która dotyczyła złego bytowania zwierząt domowych i gospodarskich. Przedstawiamy Państwu poniżej warunki w jakich są przetrzymywane świnie i kury, a posesja na której są,to nie jest głęboka wieś tylko centrum Gliwic przy ul.Uszczyka Psy które na tej posesji były zostały wszystkie odebrane i obecnie przebywają w schronisku. 

 

https://www.facebook.com/toz.gliwice/photos/pcb.719024981525821/719022888192697/?type=1&theater

 

W czasie wczorajszej interwencji, okazało się, że wszystkie psy są zapchlone,brudne, żle żywione niektóre chore na uszy z otwartymi zaropiałymi ranami,widocznymi guzami. Stanowią ewidentną pseudo hodowlę rasy dobierane w/g aktualnej mody. Zwierzęta gospodarskie zabiedzone przebywające w fatalnych warunkach. Do tego żółw,tchórzofretka,mnóstwo ptaków ozdobnych. Teren brudny, dużo złomu niebezpiecznego dla zwierząt. Słyszymy od świadków,że zwierzęta przebywają w takich warunkach od wielu lat. Przykre , ze wcześniej nikt nie zareagował, pomyślmy teraz ile zwierząt żyło w takich warunkach i cierpiało przez lata w tym miejscu.  W trakcie czynności zabierania psów okazało się że brakuje 3 buldogów angielskich, które zostały wyprowadzone bocznym wyjściem.

W związku z powyżej otrzymanymi informacjami jako organizacja działająca na rzecz ochrony zwierząt wnosiemy do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu prowadzenia pseudohodowli co narusza art.10a Ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 z późniejszymi zmianami oraz, ze względu na stan zdrowia i utrzymania zwierząt o których mowa powyżej również podejrzenie utrzymywania zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania w tym niewłaściwej pielęgnacji i rażącego zaniedbania co nosi znamiona znęcania się nad zwierzętami i narusza przepisy art.6 ust.2 wyżej wymienionej ustawy

 

https://www.facebook.com/toz.gliwice/photos/pcb.719514718143514/719505914811061/?type=1&theater