TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE ODDZIAŁ W GLIWICACH

Domki od Bezpieczna Łapa dla kotów wolno żyjących !

 

Tym razem chcemy Wam pokazać co robimy w naszym mieście dla zwierząt, zaczniemy od kotów wolno żyjących, bo jest to duży problem , który dotyczy Nas Wszystkich, żeby go rozwiązać nie trzeba wielkich nakładów pieniędzy, potrzebna jest tylko dobra współpraca Miasta, Zarządcy schroniska, kierownika schroniska i organizacji, które zajmują się w naszym mieście pomocą dla zwierząt.

 Nasze stowarzyszenie od kilku lat bierze udział w opiniowaniu projektu programu o zapobieganiu bezdomności w naszym mieście, za każdym razem wnosimy postulaty dzięki którym zdecydowanie poprawi się los zwierząt w naszym mieście, ale jak dotychczas żadna z tych opinii nie została wzięta pod uwagę przez Zarządcę schroniska, czyli Miejski Zarząd Usług Komunalnych.
Dlaczego? Czy jest tak dobrze?
Jednym z postulatów była prośba o wspólne zrobienie domków dla kotów, które jak wiemy nie zawsze mają dostęp do piwnic, okienka są zamykane, bo mieszkańcy skarżą się, że jest zimno i że śmierdzi. Dlatego dobrym rozwiązaniem było naszym zdaniem postawienie na tych osiedlach domków dla tych kotów. Za każdym razem otrzymywałyśmy odpowiedź odmowną powodem jest brak pieniędzy i chyba brak chęci na poprawę bytowania kotów w Gliwicach , chociaż program opieki nad zwierzętami i zapobieganiu bezdomności w Gliwicach ma zapis w Uchwale o ochronie kotów wolno żyjących w tym ich dokarmianie.
W roku 2017 TOZ Bezpiecznałapa, wspólnie z osadzonymi z Aresztu Śledczego w Gliwicach postawił na kilku gliwickich osiedlach budki dla kotów wolno żyjących.
Wszystkie koszty , transportu, zakupu materiałów, zostały poniesione przez Państwa, bo to ze zbiórek publicznych i z 1% mogliśmy te budki sfinansować. Wiele firm gliwickich przekazywało nam materiały za darmo lub po niższych cenach. Osadzeni z aresztu bardzo chętnie z nami współpracowali i nie trzeba było za te pracę zapłacić.
Dzięki temu projektowi i zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli tę zimę wiele kotów nie musiało zamarznąć , bo miało swoje ciepłe budki. Za co serdecznie Wszystkim zaangażownym w tę sprawę i projekt bardzo serdecznie dziękujemy.