TOWARZYSTWO OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE ODDZIAŁ W GLIWICACH

Centrum Edukacji Zwierzęcej

Nowy projekt - nowe możliwości!

Już ruszyliśmy z przygotowaniami do naszego nowego projektu, dzięki któremu będziemy mogli polepszyć los bezdomnych zwierząt oraz zwiększyć świadomość ludzi na sprawy opieki nad zwierzętami oraz udanych relacji ludzi z naszymi kochanymi podopiecznymi.

Przygotowaliśmy wniosek, skierowany do Prezydenta Miasta Gliwice, o inicjatywę lokalną dotyczącą utworzenia Centrum Edukacji Zwierzęcej przy schronisku dla zwierząt w Gliwicach. Jednak, aby został on przychylnie rozpatrzony, potrzebujemy jak największej ilości podpisów na petycji! 

Od początku września, przy okazji różnych wydarzeń gliwickich możecie spotkać Nas z listami w ręku :) 
Byliśmy już w Parku Chopina na Pikniku Seniora oraz w znanych firmach gliwickich. Odwiedziliśmy również kilka miejsc publicznych, przychodni, sklepów zoologicznych, które dzięki swojej uprzejmości i zamiłowaniu do zwierząt zgodziły się na udostępnianie mieszkańcom list do podpisywania!
Dlatego teraz, każdy mieszkaniec Gliwic może o dogodnej dla siebie porze zgłosić się we wskazane poniżej miejsca i wpisać na listę z Petycji, popierając nasz projekt :)

Adresy list czekających na podpisy:


- Sklep "U Jasia" Ul. Czapli - Sikornik
- Przychodnia weterynaryjna Animagus Ul. Jedności 32
- Sklep zoolocziczny Kameleon, Sośnica Ul. Tylna 1
- Kwiaciarnia Tuli Pan Ul. Studzienna 3/9
- STAN-POL ul. Józefa Elsnera 1
- Sklep zoologiczny - CH Arena Ul. Aleja Jana Nowaka-Jeziorańskiego 1
- Fresh Market Ul. Tarnogórska 233
- TSG - Salon Łazienek Ul. Pszczyńska 202a
- Gabinet weterynaryjny Majka Ul. Daszyńskiego 13
- Spółdzielnia Mieszkaniowa Stare Gliwice Ul. Kasprzaka 23
- GOIN Ul. Zwycięstwa 34
- ŚFWP Ul. Zwycięstwa 36

WSZYSCY MIŁOŚNICY ZWIERZĄT - ŁĄCZMY SIĘ! 


PROSIMY O POMOC, UDOSTĘPNIANIE ZNAJOMYM I SKŁADANIE PODPISÓW NA NASZYCH LISTACH - musimy zebrać 10 000 podpisów - RAZEM NAM SIĘ UDA ! :)

Dodatkowo skłądajcie podpisy na naszej internetowej petycji:


https://secure.avaaz.org/pl/petition/Prezydent_miasta_Gliwice_Zygmunt_Frankiewicz_Prosimy_o_przychylne_rozpatrzenie_wniosku_o_utworzenie_CEZ/

Teraz kilka słów o naszym projekcie:

Centrum Edukacji Zwierzęcej to miejsce działające przy schronisku dla zwierząt w Gliwiach. Chcielibyśmy utworzyć w pobliżu istniejącego schroniska miejsce dla bezdomnych psów zabranych z naszych interwencji. Plac do agility, gdzie można szkolić zwierzęta przez ruch i zabawę, pod okiem wykwalifikowanych osób. Chcielibyśmy również stworzyć bezpieczną przystań dla bezdomnych kotów, przenieść do nowej siedziby Przytulisko u Pani Ani. Dodatkowo chcemy, aby miejsce to miało charakter edukacyjny, przez organizowanie szkoleń, kursów i lekcji edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Chcemy również zachęcać innych do działań społecznych i charytatywnych przez otwarcie na wolontariat. 

Główne zadania Centrum: 


1. kształtowanie właściwych postaw, wrażliwości i szacunku do zwierząt
2. przygotowywanie i realizowanie programów edukacyjnych o zwierzętach
a) zajęcia, wykłady, warsztaty dla wszystkich grup wiekowych
b) szkolenia dla edukatorów, opracowywanie materiałów edukacyjnych dla szkół i przedszkoli
c) spotkania z autorytetami z dziedziny ochrony i opieki nad zwierzętami
d) zajęcia dla właścicieli z zakresu opieki i pielęgnacji
3. organizacja i szkolenie wolontariatu
4. szkolenia dla psów
5. utworzenie nowoczesnego przytuliska dla kotów i wsparcie kotów wolnożyjących, odławianie kotów bezdomnych, przeniesienie do nowej siedziby Przytuliska Pani Ani
6. wsparcie działalności schroniska
7. nowe miejsca dla psów zabieranych z interwencji
8. kursy pierwszej pomocy dla zwierząt
9. ograniczanie bezdomności zwierząt (adopcja, kontrola rozmnażania)
10. integracja mieszkańców Gliwic i okolic zainteresowanych tematyką zwierząt

Dzięki tym działaniom zmniejszy się bezdomność zwierząt w naszym mieście, ograniczymy incydenty znęcania się nad zwierzętami, ale co bardzo istotne zmniejszą się wydatki na schronisko i program zapobiegania bezdomności, które obecnie maja tendencje wzrostowe. 
Działalność Centrum skierowana będzie do całego powiatu gliwickiego. 
Centrum Edukacji Zwierzęcej będzie pierwszą tego typu placówką na Śląsku, co znacznie przyczyni się do poprawy wizerunku miasta jako przyjaznego zwierzętom, zainicjuje nowe wydarzenia, zaktywizuje mieszkańców i przyciągnie zainteresowanie osób spoza regionu. Działalność będzie wspierana patronatami medialnymi i działaniami marketingowymi, co zapewni nagłośnienie i szerzenie idei szacunku do zwierząt w całym kraju.

Akcja odpchlania i odrobaczania

Akcja odpchlania i odrobaczania w Przytulisku Pani Ani, która odbyła sie w sobotę zakończyła sie pełnym sukcesem, wszystkie koty od tego dnia są zdrowe i gotowe do adopcji. Jeżeli chodzi o całą akcję można powiedzieć, że łatwo nie było, a wiedzą o tym ci którzy próbowali podać tabletke swojemu kotu!!. Była z nami Pani dr Marta poświęciła nam swoje sobotnie popołudnie, żeby wszystkie koty otrzymały potrzebne lekarstwa,bez jej pomocy nie miałysmy najmniejszych szans.

Dziękujemy

 

Podziękowania

Serdecznie dziękujemy za serce okazane zwierzętom, za wpłaty czynione w ciągu roku i przekazanie 1% podatku na rzecz naszego stowarzyszenia. Państwa darowizny przeznaczyliśmy na leczenie, karmę i poprawę warunków bytowych naszych czworonożnych podopiecznych. Zgromadzone środki pomogły wspierać przytulisko dla kotów pani Anny oraz innych opiekunów bezdomnych zwierząt. Mamy nadzieję, że w tym roku również pozostaniecie Państwo z nami i zgodnie z dewizą TOZ „POMOŻECIE NAM POMAGAĆ”.

Dziękujemy!
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Polsce
Oddział w Gliwicach „Bezpieczna łapa”

Tą piękną kartkę wykonała dla nas Pani Justyna Baytel

PODAJ DALEJ- DLA PSÓW SCHRONISKOWYCH

 

APEL  TOWARZYSTWA OPIEKI NAD ZWIERZĘTAMI W POLSCE  O/GLIWICE 

NIE MOŻESZ ADOPTOWAĆ PSA , ZAPYTAJ PRZYJACIÓŁ,ZNAJOMYCH ,A ZNAJOMI ZNAJOMYCH ,MOŻE KTOŚ WŁAŚNIE SZUKA PRZYJACIELA,  UDOSTĘPNIJ NA SWOIM PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM MOŻE KTOŚ UDOSTĘPNI DALEJ ,DAJ OGŁOSZENIE JEŻELI MASZ MOŻLIWOŚĆ MOŻE KTOŚ NA NIE ODPOWIE -

 PO PROSTU PODAJ DALEJ DLA PSA W POTRZEBIE 

TAK NIEWIELE A ZNACZY TAK WIELE  

Szukasz przyjaciela na zawsze,nie jesteś obojętny na cierpienie,zadzwoń  tyle cudownych psich serc czeka,może właśnie na Ciebie oraz tak bardzo tęskni może właśnie za Tobą. 

Kontakt w sprawie adopcji psów

606302223 Monika 

PIES HARRY -AMBASADOR AKCJI PODAJ DALEJ

Historia Harrego zwyczajna a jednak niezwyczajna, zapewne przyniesie wiele dobrego.

To prawdziwie arystokratyczne i dostojne cudo tak długo czekało na swojego właściciela,ale widocznie nie bez powodu, tak widocznie  miało być.

Dzień wcześniej kiedy  miał opuścić schroniskową klatkę i  jechać do hoteliku dla psów,gdzie już bezpiecznie mógł czekać na swój wymarzony dom , zadzwonił telefon i odezwała się Pani pytając właśnie o Harrego.

 

Czytaj więcej: PIES HARRY -AMBASADOR AKCJI PODAJ DALEJ 

DZIEŃ KOTA W PRZEDSZKOLU W SOŚNICY

Kto najbardziej kocha zwierzęta? oczywiście dzieci i tym razem dzieci z przedszkola nr 42 w Sosnicy nas nie zawiodły. Zaprosiły nas na DZIEŃ KOTA'' i przygotowały występy.Dzieci zrobiły maski kotów i potem spiewały dla nich piosenki o kotach, było bardzo wesoło. Lucjan który jak widac na zdjęciach był wdzieczny dzieciom za te zabawę, wolał sie schowac w zaciszne miejsce jakim jest duży worek treningowy. Po występach zaprosiła nas Pani Agnieszka do swojej grupy i tam dzieci pokazały nam zrobione przez nie z klocków lego kotki. Czworo z dzieci na zdjęciu zrobiły w domu zabawki dla kotków z Przytuliska. Pani Agnieszka to wyjatkowa wychowaczyni, która juz od dwóch lat organizuje rózne akcje na rzecz zwierząt,a dzieci z tego przedszkola mają dużą wiedzę o opiece nad zwierzetami. Na zorganizowanym przez nas stoisku mozna było zakupic nasze gadżety i ksiązeczki z serii ''Zaopiekuj sie mną'', które jak widać cieszyły sie dużym powodzeniem. Bardzo dziękujemy dyrekcji, wychowawcą, pracownikom i oczywiście przedszkolakom za wspaniały DZIEŃ KOTA 2016.

               

Koty do adopcji

30.01.2016 w Przytulisko u Pani Ani Gliwice zorganizowaliśmy małą sesję zdjęciową. Naszym celem jest zwiększyć ilości adopcji przebywających tam wspaniałych kotów. Pamiętajcie - mimo, że warunki bytowania kotów w przytulisku są dobre, zapewniamy im opiekę, ciepły kąt, wyżywienie, weterynarza, to nic nie zastąpi własnego miejsca i własnego człowieka. One bardzo potrzebują uwagi i miłości. W tym albumie będziemy na bieżąco prezentować koty gotowe do adopcji https://www.facebook.com/media/set/?set=a.557972684350266.1073741831.266662360147968&type=3
A już teraz dzielimy się kilkoma ujęciami z odwiedzin z aparatem.